• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

На вірному шляху? Своєю справою займаєтеся? Не втрачаєте час в гонитві за помилковими цілями? Щоб отримати ясність у цих питаннях, зверніть увагу на п’ять ознак, які вказують, що ви робите все правильно. Якщо ви зрозумієте, що ці ознаки «не про вас», варто задуматися і скоригувати свої цілі і завдання.

Про цих ознаках розповіла психолог Марина Мелія в своїй книзі «Успіх – справа особиста».

Ознака 1. Люди хвалять і дякують вам за те, що ви робите

Якщо вас рідко хвалять за вашу роботу і дякують тільки з ввічливості, це сигнал задуматися, а чи вірний шлях ви обрали. Тих, хто займається своєю справою, як правило, часто дякують і хвалять. Люди, які знайшли свою справу, готові внести внесок у щось більш важливе, ніж власне життя. Вони вірять, що від їх роботи багато залежить, що це потрібно не тільки їм. Такі люди впевнені, що навіть якщо доведеться плисти проти течії, діяти всупереч обставинам, все це можна подолати, і завжди знайдеться той, хто оцінить їхні зусилля.

Ознака 2. В тілі виникають приємні відчуття при думці про обраному шляху

Любов до справи, якій ти служиш, — абсолютна величина, один з найбільш важливих факторів успіху і самий точний критерій, що говорить про те, що людина знайшла себе у професії. Робота займає велику частину нашого життя. Тому треба займатися тим, що нам дійсно подобається. І тоді нас надихає сам процес: ми отримуємо потужну енергетичну підживлення — інтелектуальну, емоційну і навіть фізичну. Ми відчуваємо «внутрішній вогонь» — він зігріває нас, підтримує і дає сили рухатися вперед. І якою б напруженою не була робота, скільки б часу і сил ми витратили ні, ми не відчуваємо себе спустошеними, тому що робимо свою справу і нічого іншого нам не треба.

Ознака 3. Ви усвідомлюєте, що є професіоналом

Люди професійно успішні — незалежно від того, в якій сфері вони працюють і чим займаються, — вірять, що роблять свою справу краще за всіх і таких як вони, можливо, просто більше немає. Цікаво, що люди професійно самодостатні, впевнені у власній значущості і унікальності, здатні без заздрості, а, навпаки, із задоволенням помічати та оцінювати чужі успіхи: значить, є той, хто з ними «однієї крові», з ким можна говорити однією професійною мовою.

Ознака 4. Ви помічаєте навколо себе все, що так чи інакше ставиться до вашої професії

Людина, яка займається своєю справою, — як надчуттєвий локатор, вловлює і помічає навколо себе все, що так чи інакше відноситься до його професії, що може «піти на справу», згодитися сьогодні або в майбутньому. Навіть досягнувши професійних висот, він продовжує вчитися: його не залишає відчуття, що є щось, чого він поки не знає.

Ознака 5. Ви готові працювати з великою напругою і досить швидко рухаєтеся вперед

Люди, які знайшли себе у справі, готові в нього вкладатися, працювати з величезним напруженням, не помічаючи, скільки витрачено часу — «щасливі годин не спостерігають». У них рідко буває захоплююче хобі — вони живуть своєю роботою. Навіть втомлені і хворі, вони здатні включатися на повну потужність», працювати з ентузіазмом і максимальною самовіддачею, робити з задоволенням все, в тому числі і рутинну роботу, так, як ніхто інший зробити не зможе. Їм подобається докладати зусилля і працювати навіть на межі можливостей. І це окупається. Якщо ви на правильному шляху, зовнішні перешкоди вирішуються як би самі собою і ви досить швидко рухаєтеся вперед.