• Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Pinterest
 • Gmail
 • LinkedIn

Ви часто затримуєтеся на роботі, можливо навіть працюєте у вихідні? Ви ловили себе на думці, що краще робити все самому, ніж довіряти роботу кому-небудь? Вважаєте, що вас більше цінують, якщо робите самі? Чи ви хочете бути в курсі кожного процесу роботи прям до дрібниць? Чи хочете ви, щоб усі рішення приймалися, тільки з Вашою участю?

Якщо у вас є хоча б одне «так», то вітаю, вас прийшла пора вчитися делегувати повноваження, а саме свідомо лізти в яму, поки налаштуватися процес делегування, але без цього нікуди. Делегування призводить до підвищення ефективності та результативності праці.

І так, давайте розглянемо важливість даного процесу. Він особливо добре проглядається на прикладі військових. Згадайте історичні військові фільми, де повною важливості генерали розставляють фігурки на карті країни: планують, де робити оборону, де напад і т. д. Потім вже ставляться завдання, наприклад, взяти конкретний населений пункт під контроль. Це вже прерогатива полководців, які виконують тактичні дії згідно стратегії. А далі вже солдатами виконується оперативна робота. Ось ви – генерал у своїй сфері і уявіть, якщо Ви займетеся, припустимо, тим, що будете пробиратися через блокаду разом з іншими солдатами, тоді хто ж візьметься більш глобальними питаннями, стратегічним веденням війни, адже Ви не зможете оцінити всю ситуацію, сидячи в засідці. Процес ведення війни буде проходити з великими втратами і внутрішнім безладом.

Робимо висновок, делегування — це процес передачі повноважень, тобто передача обмежених прав і відповідальності використовувати певні ресурси підприємства, можливість самостійно приймати рішення та віддавати розпорядження для вирішення поставленого завдання.

Головна задача делегування – це звільнити керівника від «текучки», «рутини» для вирішення складних управлінських завдань, таких як постановка цілей, координація, мотивація і контроль персоналу тощо

В залежності від кваліфікації працівника делегувати можна на кількох рівнях:

 • Передача повноважень на рівні мети. Настільки кваліфікованих фахівців в компанії одиниці. Таким людям потрібно просто пояснити мету проекту, і вони організовують весь процес самі.
 • Передача повноважень на рівні завдань проекту.
 • Передача повноважень на рівні конкретних дій. Такі співробітники діють відповідно до наданих інструкцій.
 • І так, даний процес дає можливість співробітникам підвищити свою кваліфікацію, мотивує їх, підвищує рівень самостійності, а дає можливість керівнику сконцентруватися на вирішенні стратегічних завдань.

  Успіхів вам!