• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

Мотивація безсумнівно є основним стимулятором трудової діяльності людини і особливо важлива її значимість у побудові роботи команди не виключаючи також юридичний бізнес.

І хоча фахівці виділяють кілька видів мотивації, головними є матеріальна і нематеріальна. З матеріальної все зрозуміло, вона вимагає грошових вкладень і підходить не кожній компанії. Тому найбільш цікавою для адміністрації є нематеріальна мотивація, вона дозволяє зробити роботу персоналу ефективніше без підвищення витрат на заробітну плату, хоча і не є зовсім вже безкоштовною. У даній статті ми розглянемо саме способи такої мотивації співробітників.

Думка про те, що співробітники приходять в компанію виключно за зарплатою спочатку помилковою, адже кожен з них щодня витрачає в офісі основну частину світлового дня, нехтуючи своїми особистими справами. І потрібно розуміти, заради чого вони це роблять.

Піраміда Маслоу свідчить, що за базовими фізіологічними потребами і потребами безпеки випливає необхідність приналежності до якої-небудь соціальної групи, бажання отримувати визнання і повагу, а також прагнення до самореалізації. І саме трудова діяльність дає кожному з нас можливість реалізувати практично всі пункти. Задовольняючи піраміду своїх потреб у певній компанії і відчуваючи в ній себе комфортно, співробітник навряд чи буде шукати інші варіанти роботи, навіть якщо вони будуть значно вище оплачуватися.

Тому, якщо ви вже вичерпали свій резерв матеріальної мотивації, або ж у вас просто немає можливості її застосовувати, не переживайте, є маса способів розворушити ваш персонал.

До нематеріальної мотивації відноситься підвищення кваліфікації персоналу. Регулярно навчати свій персонал організовуючи різні семінари і тренінги на актуальні і цікаві теми. Важливо, щоб працівники розуміли, що це робиться для них.

Співробітникам також важлива стабільність компанії, тому важливо ділитися успіхами і досягненнями. Не забувайте також відзначати результати працівників, можна навіть завести дошку пошани і виділяти кращих працівників. Це не тільки створить здорову конкуренцію, але й спонукає до дій інших співробітників.

Важливе значення для працівника має також місцезнаходження та організація офісу. Наприклад, офіс в центрі міста, а також наявність кухні, душа, кімнати прийому їжі або кімнати відпочинку додасть жирний плюс на користь вашій компанії.

Залучення працівників до прийняття рішень також є нематеріальним способом мотивації. Створюйте командну роботу, вислуховуючи різні думки і даючи відчуття значимості кожного.

Не забувайте також про різноманітних професійних конкурсах з символічними призами. Навіть проста грамота, яку можна буде повісити в рамці на стіну, повірте, буде приємна кожному.

Також буде ефективно оплачувати проїзний квиток на транспорт або, наприклад, абонемент у фітнес-центр, який в корпоративному пакеті не обійдеться дорого. Навіть якщо вашій юридичного бізнесу це не по кишені постарайтеся хоча б щомісяця організовувати корпоративні “вилазки” на природу або в боулінг-клуб, наприклад.

Корпоративний відпочинок особливо важливий для зміцнення відно

Вищеперелічені методи звичайно ж не є істинною в першій інстанції, адже для різних груп співробітників необхідні різні програми мотивації. Наприклад, для відділу продажів необхідна зовсім інша система, яка базується на сильній конкуренції. Тому важливо спілкуватися зі своїм колективом і виявляти потреби кожного.