• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

Юридичний бізнес суворий і вибагливий у відборі фахівців. Для того, щоб влаштуватися на роботу в компанію, що надає юридичні послуги, тобі доведеться потрудитися. Але повір, немає нічого неможливого! Твоє старанність, навички комунікації і праця зіграють на користь. Крім того, зараз ми розкриємо декілька секретів, як успішно пройти співбесіду.

Влаштовуючись в юридичну компанію, будь готовий до кількох етапів співбесіди, на яких потрібно буде продемонструвати свій рівень юридичних знань, а в іноземних компаніях – ще й знання відповідної мови. Незалежно від спеціалізації потенційного роботодавця, до речі, будуть навички роботи в колективі.

Крок перший. Підготуй якісне резюме.

Резюме повинно відповідати тобі. Не перебільшуй, не приписывай заслуги і навички. Але не варто применшувати своїх чеснот і досягнень. Більшість питань, що задаються на співбесіді, побудовані на інформації, викладеної в резюме. Ти повинен чітко орієнтуватися у всіх його пунктах. Перш ніж відправити резюме з супровідною запискою, уважно перевір його на наявність помилок. Якщо сумніваєшся – дай прочитати людині, якій довіряєш або перевір текст на спеціальних сервісах, доступних в інтернеті. Насправді проблема не в що допускаються помилки – їх щоденно здійснюється безліч, а в твоїй манері роботи, по якій можна визначити твої результати в майбутньому.

Крок другий. Підготуйтеся до співбесіди.

Якщо пройдено перший крок і твоїм резюме зацікавилися, варто добре підготуватися до співбесіди. Отже, специфіку роботи організації ти вже знаєш: це вітчизняна чи іноземна компанія, її спеціалізація (процесуальне провадження, податкове консультування, корпоративне право тощо). Якщо у тебе виникли питання з приводу роботи цієї компанії – не полінуйся зайти на корпоративний сайт і детально ознайомитися з її діяльністю. Також можна детально отримати деякі відповіді у колег, які вже працюють в компанії.

Корисним буде знати нововведення в законодавстві і готовність їх обговорювати. Будь готовий розповісти про те, чому ти вибрав саме спеціальність юриста, про уподобання при виборі тем курсових і дипломної робіт. Якщо ти маєш досвід роботи, розкажи про завданнях, які ти виконував. Згадай про цікавих та складних моментах, з якими тобі довелося стикатися. Відповідь може бути блискучим, але вже точно повинен бути щирим.

Такі, здавалося б, банальні дрібниці, здатні схилити чашу терезів на твою користь.

Потрібно повторити теорію? Безумовно, особливо цивільне право, підприємницьке і корпоративне. При влаштуванні в специфічні відділи юридичних компаній, знадобиться відповідні знання правових норм (наприклад, податкове право).

Крок третій. «Прокачати» свої зв’язки.

Навчаючись в юридичних вузах, у тебе є ймовірність знайти серед співробітників своїх однокурсників або випускників свого навчального закладу. Не полінуйся з ними зустрітися і дізнатися про особливості роботи в компанії. Цей факт буде доказом того, що ти дійсно зацікавлений в роботі в компанії.

Крок четвертий. Дотримуйся професійний етикет.

Пунктуальність, діловий стиль одягу, рукостискання при вітанні, відповідна поведінка і вміння тримати себе моменти, на які потрібно звернути пильну увагу. Не забувай, що юридичний бізнес на співбесіді виступає в ролі покупця, а твоє завдання – вигідно продати себе.

Крок п’ятий. Будь налаштований на розмову рішуче і оптимістично.

Навчися перетворювати відповіді на прості запитання змістовний діалог. Юристи цінують шукачів, які самі забезпечують 2/3 бесіди. Пам’ятай, що завдання юриста – ставити правильні запитання і слухати, а досвідчені юристи майстерно використовують цей навик.

І ще один секрет: став правильні питання.

Як правило, в кінці співбесіди ти почуєш: «Які у Вас є питання?».Позитивно на думку інтерв’юера вплинуть питання про останніх проектах компанії або про специфічну практиці. Не соромтеся задавати питання людині, яка проводить співбесіду на предмет того, чому він вибрав цю компанію або прийняв рішення затриматися надовго.

За даними звіту Національної асоціації працевлаштування правників Америки на сьогоднішній день студентів, разославших свої резюме, в середньому 22 рази запрошують на співбесіду і 46% з них закінчуються контрактами. Хоча 10 років тому, запрошень було до 30, і близько 55% співбесід мали позитивний результат. Як бачиш, статистика працює не на молодих фахівців навіть в Америці, де потреба в юристів і адвокатів значно вище, ніж у СНД. На ринку праці зараз висока конкуренція серед цінних кадрів і шансів у молодих фахівців (навіть відмінників по теорії) не так вже й багато. Але вони є. Відповідально підійди до підготовки до співбесіди і скористайся нашими порадами. Дерзай! І хай у тебе все вийде!

Ласкаво просимо в юридичний бізнес!