• Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Pinterest
 • Gmail
 • LinkedIn

У Києві пройшов півфінал конкурсу інноваційних юридичних проектів HiiL Justice Accelerator під егідою HiiL (Гаазький Інститут Інновацій в Праві).

Вісім кращих команд-інноваторів у правовій сфері, які вийшли в півфінал, представили публіці свої legal tech проекти.

Конкурс проводиться з метою покращення доступу до правосуддя в Україні і у всьому світі.

«Більше 4 мільярдів людей у всьому світі не звертаються за юридичною допомогою з різних причин. Наше завдання — допомогти цим людям. Для цього ми шукаємо підприємців, новаторів у сфері IT. В Україні багато професіоналів у сфері IT, і ми вважаємо, що це прекрасна можливість для того, щоб поліпшити доступ до правосуддя», — повідомив керівник проекту Hill Justice Accelerator Вілфрід де Вефер.

Сьогодні юридичні стартапи з України повинні представити свої ідеї. Після цього, у грудні, найкращі з них разом з іншими учасниками зі всього світу представлять свої проекти в Гаазі, де і будуть підведені підсумки конкурсу. Організатори будуть оцінювати, наскільки унікальними і перспективними є представлені стартапи.

Переможці отримають до 160 тис. євро у вигляді грантів, експертної допомоги та консультацій.

Сьогодні представлені наступного ро legal tech проекти:

AELITA PSA Law Firm Business Suite (представив Євген Бессарабов)

Професійна ERP-система створена для управління юридичною фірмою/фірма надає професійні послуги.

Вона є унікальною платформою для індивідуальних рішень PSA-класу (Professional Service Automation), в якій зібрані багаторічний досвід і знання консультантів, які займали позиції керівників провідних юридичних, аудиторських і консалтингових компаніях.

Завдяки цьому, система AELITA містить необхідний набір функціоналу, так і безліч деталей і інструментів., дозволяють створити зручність і комфорт роботи Ваших співробітників, а також істотно підвищити ефективність роботи консультантів, Партнерів, менеджерів і Фірми в цілому.

В основі AELITA лежить потужна, професійна білінгова система, а також системи управління клієнтами, проектами, документами і фінансами.

Підсистеми тайм-менеджменту і управління судовими справами – істотно розширюють можливості системи.

Модулі управлінського і фінансового обліку стануть незамінними під час підготовки внутрішньої звітності, оцінку управлінських аналітик і досягнутих ключових показників діяльності Key Perfomance Indicators (KPI).

Модуль управління та оцінки роботи Партнерства дозволить автоматизувати Вашу індивідуальну систему показників діяльності Партнерів у Вашої Фірми і зробить розрахунок і розподіл гонорарів – легким і швидким процесом, у кілька кліків. Також, даний модуль буде незамінний в оцінці результатів роботи старших консультантів Вашої Фірми, які знаходяться на шляху до Партнерства (Partnership on Track).

Проект EXIP (представила Наталія Рязанова)

Його можна умовно розділити на два блоки:

1) об’єкти авторського права і розпорядження такими правами

2) об’єкти промислової власності та розпорядження такими правами.

Зупинимося докладніше на кожному блоці.

Отже, авторські права – до них відносяться літературні твори, сценарії, музика, відеокліпи, кінофільми, живопис, різні художні та архітектурні твори тобто будь-які результати творчої діяльності людини.

Розміщуючись на EXIP, автор отримує:

 • факт першого оприлюднення результату своєї творчої діяльності, що відразу дає правовий захист у разі порушення прав;
 • можливість розпорядження авторськими правами отримуючи за це реальний прибуток (продаж, передача в користування).

Блок об’єктів промислової власності насамперед націлений на комплексне вирішення проблем інноваційного розвитку у сфері малого і середнього бізнесу. Так як саме ці категорії бізнесу є «двигуном» інноваційного розвитку в усьому світі, виводячи перспективні проекти і технології на ринок.

До об’єктів промислової власності належать: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг (торговельні марки, об’єкти є продуктом розумової діяльності людини і використовуються для практичного застосування в будь-яких галузях промисловості і торгівлі.

Природно, промислова власність повинна приносити відчутний дохід, але для цього її слід використовувати, ввести в господарський оборот.

Завдяки EXIP доступні сервіси отримання охоронних документів в країні використання об’єктів промислової власності, інформаційна підтримка та реклама, захист і успішна комерціалізація.

Проект EXIP на сьогоднішній день має партнерські відносини з іноземними інвесторами, інвестиційними фондами, меценатами, юридичними, консалтинговими компаніями, патентними повіреними. Мережу партнерських відносин постійно розростається, що робить якість послуг і сервіс на проекті більш досконалим і якісним.

Legal Alarm (представив Валентин Пивоваров)

Перше мобільний програми для виклику адвоката у випадках обшуку, допиту, затримання. Натискання кнопки дозволяє викликати адвоката за Вашим місцезнаходженням на момент кризової ситуації, а також подати сигнал тривоги через соціальні мережі.

Додаток містить ряд БЕЗКОШТОВНИХ рад і покрокових інструкцій, які допоможуть Вам захистити свої права при проблемах з правоохоронними органами.

Кваліфіковану адвокатську допомогу надає АТ «Юскутум», яка спеціалізується на питаннях правової безпеки бізнесу.

Legal_IT_Bot (представив Антон Тарасюк)

На розвинених юридичних ринках набирає обертів тенденція щодо надання послуг непрофесійними юристами, а комп’ютерними програмами або онлайн-сервісами, обіцяють значно здешевити вартість консультацій і таким чином скласти серйозну конкуренцію юрфірми і юристам в індивідуальній практиці.

Штучний інтелект уже добрався до юридичного бізнесу.

Як тільки бази rada.gov.ua і court.gov.ua зможуть розмовляти людською мовою, юристи взагалі можуть стати непотрібними. Skype ось-ось запустить онлайн-переклад розмов на будь-якій мові.

Інтернет-боти вже здатні підтримувати розмову на рівні тінейджера. Тому юридичні фірми незабаром будуть конкурувати не розумними юристами, а технологіями обробки великих масивів даних.

Open-lex (представив Віталій Вдовенко)

Платформа OpenLex — це простий і доступний алгоритм пошуку інвестицій для всіх категорій судових справ.

Взаємодія інвестора та позивача за посередництва кращих фахівців сфери права та фінансів збільшує шанси на успіх в тих судових справах, які ще вчора здавалися безперспективними.

Фінансування судового процесу через OpenLex — це:

Побудова системи дієвих зв’язків

Позивач має можливість використовувати весь потенціал фінансових можливостей, що надаються Інвестором, а також залучити до справи провідних юристів.

Інноваційні інвестиції

Тепер Інвестор сам може вирішувати, які інструменти і яких фахівців залучати для досягнення успішного результату, тобто безпосередньо впливати на судовий процес, у якому зацікавлений.

Розуміння перспективи справи

Інвестиційні можливості кожної справи, размещенноого на сайті, перевіряються командою юридичних фахівців OpenLex.

Інвестиції з результатом — швидше, ніж у бізнесі

Більшість судових справ завершуються протягом 1-3 років. Це дозволяє інвестору отримати дохід і повернути вкладені кошти швидше, ніж у ряді інших бізнес-галузей.

Rate Your Judge App (представив Олександр Мамуня)

Мобільний додаток, яке дозволяє адвокатам, юристам оцінити і прокоментувати роботу, незалежність і неупередженість суддів і судів.

Реформування судової системи України, забезпечення права на справедливий судовий розгляд, підвищення прозорості судових рішень та боротьби з корупцією в правовій системі є одними з ключових проблем України.

В Україні часто судді розглядаються як символ корупції і тяганини. За даними деяких опитувань, довіра в судових установах є одним з найнижчих в Україні.

(61% респондентів не згодні з твердженням, що «цим інститутам можна довіряти» )

Rate Your Judge App спрямовано на вирішення цієї проблеми. Воно буде сприяти підвищенню професіоналізму, незалежності, неупередженості та підзвітності новопризначених суддів шляхом постійного контролю з боку професійної юридичної спільноти.

Просте у використанні програмне забезпечення є моніторингом та інструментом ранжирування для контролю судової системи.

Програма дозволяє юристам, адвокатам оцінювати результати роботи суддів, відстежувати їх взаємодії з суддями. Всі рейтинги можуть бути знайдені по місту, найменування суду, прізвища. Додаток також дозволить зберегти історію всіх рейтингів в рамках системи і класу.

Рейтинг суддів буде складатися на основі наступних критеріїв:

 • Професіоналізм
 • Незалежність і неупередженість
 • Дотримання антикорупційного законодавства
 • Дотримання процедурних правил і термінів
 • Забезпечення основи для прийняття рішень
 • Доцільність застосування закону
 • Рішення не буде скасовано судом вищої інстанції (суди апеляційної або касаційної інстанції)
 • The International Arbitration and Cryptography Centre (представив Максим Баришніков)

  Максим Баришніков. Співзасновник Проекту «Криптономика», адвокат, розповів про цифрового підпису в міжнародному комерційному арбітражі.

  Cryptonomica — цікавий приклад синтезу сучасного міжнародного права, технології розподілених реєстрів, онлайн-сервісів і криптографії.

  «Криптономика» як стартап — це можливість вирішення спорів онлайн в міжнародному арбітражі під юрисдикцією Великобританії і супутньої йому системою верифікації ключів для цифрового електронного підпису.

  Виконання підписаних з її допомогою документів забезпечується механізмами чинного міжнародного права (Конвенція про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень, Нью-Йорк, 1958).

  «Криптономика» — це проект Центру міжнародного арбітражу та криптографії, який в свою чергу є постійно діючим арбітражним судом, зареєстрованим в Лондоні.

  Натхненником проекту є адвокат і програміст Віктор Агєєв, який проживає в Ізраїлі.

  Максим Баришніков, адвокат з Києва, приєднався до проекту пізніше.

  Максим розповів, що оскільки арбітраж розглядає справу онлайн, то вам не потрібно приїжджати в інше місто і витрачатися на квиток.

  На вашу пошту або в кабінет користувача просто приходить повідомлення про час розгляду справи з посиланням на інтернет-ресурс, де відбудеться відео-чат з іншою стороною і арбітром.

  Сам же проект Cryptonomica надає єдиний стандарт для електронних документів, незалежно від законодавства в різних країнах.

  Користувач Cryptonomica самостійно генерує свій електронний ключ (тобто, відсутня передача конфіденційних даних).

  Сертифіковані нотаріуси підтверджують зв’язок між користувачем і ключем.

  Ukrainian HALL (представив Віталій Баєв)

  Це платформа, спрямована на прискорення розвитку українського суспільства шляхом об’єднання громадських ініціатив з реальною юридичною допомогою на умовах Pro Bono.

  Завдання Простору Pro Bono:

  Сприяти розвитку громадських рухів та ініціатив, спрямованих на прискорення позитивної трансформації українського суспільства шляхом розширення їх можливостей отримати юридичну підтримку;

  Підвищити спроможність громадських організацій та соціально орієнтованих державних установ юридичною експертизою і підтримкою в питаннях, пов’язаних з їх статутною діяльністю;

  Забезпечити юридичний бізнес можливостями використовувати свій наявний потенціал для розви

  Розвивати молоде покоління юристів, студентів юридичних клінік до надання кваліфікованої юридичної допомоги на засадах Pro Bono.

  Legal Advice ME (представила Сюзанна Календжян)

  Проект представляє собою інтернет-юридичні послуги та послуги підключення споживачів і юристів по всьому Близькому Сходу.

  Пошук надійного професіонала, щоб проконсультуватися з вашим юридичних питань ніколи не є легким завданням.

  Саме тому ми створили Legal Advice ME, гарантуючи, що ви можете отримати потрібну інформацію у потрібний час. Наш інтернет-спільнота об’єднує юристів і клієнтів з усього регіону і є самим швидким, простим і найбільш доступним способом, щоб отримати юридичну допомогу на Близькому Сході.

  Ідея проекту полягає в створенні кращого безкоштовного джерела надійної юридичної консультації та інформації для широкої громадськості в регіоні і монетизації його, продаючи підписку на що беруть участь юристів.

  Ми вважаємо, що кожен чоловік повинен вміти читати і розуміти закони, які керують нами, без додаткових витрат. Для цього ми робимо доступною первинну юридичну інформацію. Ми створюємо матеріали, які допомагають людям краще зрозуміти місцеве законодавство, і ми досліджуємо нові технології, які роблять його більш легким для людей, щоб знайти юридичну інформацію та послуги в Інтернеті.

  За допомогою простої у використанні пошукової системи, ви можете знайти тексти місцевих законів і нормативних актів, роз’яснення юридичних термінів, професійні статті, опубліковані юристами в нашому правовому блозі або відповіді від адвокатів на аналогічні питання.

  Всього декілька кліків миші, ви зможете організувати зустріч, найняти адвоката, замовити зворотний виклик щодо вашої юридичної проблеми, звернутися до адвоката, використовуючи чат або залишити своє запитання на сайті та отримати відповідь від досвідчених адвокатів протягом кількох годин.