• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

Юридичний бізнес стрімко рухається вперед: ринок стає насиченим і без особливих переваг випередити конкурентів практично неможливо. Фахівців класичних напрямків безліч. Але от де знайти нові напрямки і вільну юридичну нішу?

В принципі, відповівши на це питання, ви зможете зрозуміти, в чому відмінність успішного юриста від неуспішного?

Юристи, які успішні в своїй діяльності, не чекають, поки наступлять ідеальні умови і відповідний час для того, щоб отримати нову можливість. Вони самі їх і творять. І беруть з таких можливостей максимум фінансового результату.

Але що може бути нового? Все вже придумано до нас!

Юристи по своїй натурі консерватори і на практиці довіряють тільки фактам. Ділимося статистикою:

В Україні працює більше 16000 компаній, що займаються розробкою IT-проектів

Оборот IT-галузі на території України становить понад 5 мільярдів доларів в рік і тому IT-індустрія є третьою за величиною експортною галуззю.

У сфері IT-бізнесу серед юристів практично відсутня конкуренція, оскільки всього близько 30 юридичних компаній супроводжують IT-проекти в Україні.

Виходячи з наведених даних, на одну юридичну компанію припадає понад 530 потенційних клієнтів. Як вам ці цифри? Вражають?

Чим займаються юристи, які спеціалізуються на IT-право?

Природно, вони надають юридичну підтримку і супровід IT-сфери, структурують український IT-бізнес, захищають право інтелектуальної власності, забезпечують юридичний супровід при залученні інвестицій в IT-компанії, а також оподаткуванню IT в ЄС і США.

По напрями діяльності теж можуть бути різного формату: від впровадження методик щодо захисту електронних даних і носіїв інформації, реєстрації авторських прав на розроблене програмне забезпечення до ведення патентної війни за право на елемент дизайну.

Які фактори впливають на кваліфікацію юриста для того, щоб він міг взяти в роботу IT-право:

  • знання предмета права (які процеси відбуваються в IT-середовищі, які відносини виникають між сторонами, які договору підписують, угоди та особливості обліку та оподаткування)
  • обізнаність у профільному правовому регулюванні і практичний досвід застосування знань на практиці.

Для професійного юриста вже не стає питання про те, освоювати нову спеціалізацію чи ні. Залишається визначити, як швидко він зможе освоїти право в IT-напрямку для того, щоб вийти на якісно новий рівень юридичного бізнесу.

Тенденції розвитку юридичного бізнесу можна проігнорувати або послатися на брак коштів для їх впровадження. Однак юридичні компанії, які прагнуть до успіху, інвестують в IT-право і відповідний напрям, впроваджують нові технічні інструменти і отримують комплексний підхід до ведення бізнесу і менеджменту.

Якщо ви готові до змін, тоді такі заходи можуть бути вам корисні:

Курс з юридичного супроводу IT-бізнесу DIGITAL LAW

Міжнародна конференція юридичних інновацій LEGAL TECH 2017