• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

Юридичний бізнес — справа непроста. Але не тільки юристи повинні вміти себе подати. Досить часто фахівців з непоганим досвідом роботи запрошують виступати на конференціях, заходах різних масштабів, семінарах, лекціях, інтенсивах і багато де ще. Людина досвідчена, нічого не можна заперечити. Але, є одне «але». Досвід його поширюється виключно на розумову діяльність, наприклад, а як створювати презентації він і знати не знає, я вже мовчу про те, що вони не зможуть орієнтуватися у програмах конструкторах, фотообробки і т. д, і т. п. Ну буває таке, що з цим вдіяти?! Зате він компетентний фахівець своєї області. Скажемо спасибі і на цьому. Адже не дарма кажуть, кожен повинен займатися своєю справою.

Але, а як же все-таки виступити і не впасти обличчям в бруд? Як оформити свою презентацію?

Для початку, пропишіть все на папері. Випишіть головні тези, за якими ви могли б рухатися на протязі вашої презентації. А ще краще, прочитайте мою попередню статтю про Mind Map і ви точно зрозумієте, що робити. Повернемося до сценарію. Прописавши найголовніші фрази, ви можете промовивши вголос цей розділ, виділити його підрозділи. Відмінно, ваш майбутній слайд із заголовком поповнився підпунктами. Поки ви промовляєте собі, уявляйте ваше взаємодія з аудиторією. Постарайтеся передбачити, завдяки якому зображенню вони змогли б краще зрозуміти, про що ви. Не втрачайте час, відразу забийте в пошуковику цю картинку і збережіть собі. Тепер у вас повноцінний слайд, де представлений і текст, і супроводжує візуальний супровід. Так варто рухатися по всіх частинах вашого виступу. Коли ви закінчите записувати і робити начерки вашого сценарію, можна сміливо це все переносити в електронні джерела оформлення.

Благо ми живемо в 21 столітті і технологічний прорив нам сприяє. Відкриваємо програму Power Point. Тепер все це спробуємо відобразити в програмі. Виберете собі сподобалася дизайн шаблонів, їх безліч і можна навіть вибудовувати різні світлопередачі. Але не будемо ускладнювати собі життя, досить просто вибрати задній фон приємного кольору. Я раджу краще всього звернути увагу на ніжно блакитні, сині відтінки, білий колір. Тепер виконуйте наступні правила і ви створите доступну для сприйняття і розуміння презентацію, при цьому, не зіпсувавши про себе враження.

Намагайтеся щоб заголовок слайда був коротким і зрозумілим. В межах 140 символів.

Ваші підпункти, придумані в ході репетиції мови повинні звучати схоже на ключові ідеї. Це необхідно для того, щоб люди запам’ятали це по можливості, навіть не записавши в блокнот. Чим простіше подасте – тим краще запам’ятається.

Наводьте приклади демонструючи їх, будьте більш живим по відношенню до публіки, сухі і монотонні промові вона буде сприймати лише 15 хвилин вашого виступу, далі настає глибокий сон підсвідомості. Ви юрист – покажіть договір якийсь, розкажіть про минулому засіданні. Ви програміст – покажіть, як використовувати те, що ви вже розробили до цього або що маєте зараз. Покажіть все в студії, тоді, коли публіка захоче привстать у разі, якщо буде погано видно, а їм так цікаво, а не просто нахилить екран ноутбука або притягне його ближче.

Вважаю, не зайвим буде, якщо ви представите якийсь відеокліп, ролик, якщо це доречно для теми вашого виступу.

Розповідайте з ентузіазмом і заразливо про те, з чим ви прийшли виступати. Адже ви ж прийшли показати не себе, а поділитися своїм досвідом. Тоді запрошуйте їх до дії! Вкажіть на помилки, допущені вами, пройдені на особистому досвіді, дайте трохи слухачам бонусів у цьому плані.

Найголовніше – пам’ятати про те, що вся ваша мова не повинна жити на слайді і не потрібно його забивати картинками. Чим простіше, ніж пустее, тим краще. Ви повинні самі знати про що говорити, а не судорожно зчитувати це з презентаційного блоку.

Якщо у вас буде час і можливість, перевірте альтернативні сайти, де можуть бути презентації, сайти для юристів. У останніх, на хороших сайтах непогано подається коротка лаконічна інформація про послуги, наприклад. Поиграйтесь трохи з визаулизацией ваших даних. Якщо в презентації є цифри і які-небудь технічні дані, то набагато краще, якщо ви оформите їх у діаграми, графіки, порівняльні таблиці. Дайте насолодитися візуалів і аудиалам. Дайте їм зрозуміти вас. Чим складніше ідея, тим важливіше полегшувати її розуміння.

І останнє, слідкуйте за грамотністю як вашої мови, так і тексту в презентації.

Успіхів!