• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

Пропонуємо вашій увазі 5 незвичайних, але дуже дієвих суперидей з книг, які змусять вас мислити інакше, перевернуть ваше свідомість і піднімуть на якісно новий рівень розвитку.

1. Хочете, щоб ваш бізнес був успішним? Тоді щиро, із задоволенням і безкорисливо допомогти своєму конкуренту.

Це один з найбільш важливих буддійських принципів. Його описав у своїй знаменитій книзі «Алмазний огранщик» Майкл Роуч. Він вважає, що якщо ви хочете отримати прибуток, то повинні знайти людину, яка хоче того ж, і допомогти йому. Інакше кажучи, знайдіть власника або керівника бізнесу, зростанню якого ви могли б допомогти. Це складно, тому що ми звикли конкурувати один з одним і не готові витрачати час на допомогу іншим, особливо конкурентам (тільки уявіть, що компанія Coca-Cola допомагає PepsiCo). Проте ця техніка вимагає саме цього: ви повинні безкорисливо допомогти колезі, який прагне більше заробити. І тоді зможете заробити самі.

2. Найкраща фінансова звичка — завжди платити спочатку собі.

Це звичка, яка є у всіх багатих людей, впевнений Роберт Кійосакі, про що він і пише у своєму бестселері «Бідний тато, багатий тато». Бідні ж люди собі платять в останню чергу. Отримавши дохід, вони спочатку оплачують всі рахунки. І намагаються вижити на те, що у них залишається. Це не означає, що не треба платити за рахунками. Суть в іншому. Заплативши із зароблених грошей, навіть якщо їх дуже мало, спочатку собі — вклавши гроші в інвестиції тощо, — людина починає відчувати величезний тиск кредиторів і уряду, бажаючих отримати своє. Це тиск змушує шукати шляхи виходу, необхідність заплатити стає мотивацією.

3. Якщо ви хочете, щоб люди працювали самостійно, використовуйте будь-який натяк на гроші. І навпаки, уникайте згадки про гроші, якщо хочете, щоб люди працювали разом і допомагали один одному.

Так влаштована наша психіка, що при згадці грошей ми починаємо відчувати себе більш самодостатніми і воліємо дистанціюватися від інших. Люди думають про гроші, рідше звертаються за допомогою, рідше погоджуються допомогти іншим, жертвують менше грошей і вважають за краще працювати поодинці. Про це розповіла у своїй книзі «Закони впливу»психолог Сьюзан Вайншенк.

4. Знаючи рівень оптимізму співробітника, можна передбачити, скільки він заробить.

Не важливо, наскільки великі ваші здібності: якщо у вас немає пристрасного бажання, ви не досягнете успіху. Досить сильне бажання може заповнити брак таланту. Але відомий психолог Мартін Селигман у своїй книзі «Як навчитися оптимізму» звертає нашу увагу на те, що традиційний погляд не повний. До здібностям і бажанням (мотивації) потрібно обов’язково додати оптимізм. Композитор може мати талант Моцарта і пристрасно бажати успіху, але якщо він впевнений, що не може складати музику, він нічого не доб’ється. Він не буде прикладати достатньо зусиль. Він буде занадто швидко здаватися. Успіх вимагає наполегливості, здатності не здаватися перед лицем невдачі. А значить, оптиміст досягне великих результатів, навіть якщо його здібності нижче, ніж у песиміста.

5. Коли вами опановує розчарування, страх і невпевненість, продовжуйте робити теж, що і раніше, рухайтеся вперед, навіть якщо не розумієте, куди йдете.

Рух вперед сама по собі володіє силою. Сидіти склавши руки перед лицем бурхливих змін — найгірше, що можна придумати, пише в своїй книзі «Лідер без титулу» Робін Шарма. Одна жінка, яка пережила в часи репресій 37-го року арешт чоловіка і посилання з двома маленькими дітьми, на питання, що допомогло їй вистояти, відповідала: «Я завжди переодягалася до обіду, хоча обід був не завжди».

Прочитайте п’ять книг, про яких тут йде мова, і ви збагатитеся масою чудових суперидей.