• Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Pinterest
 • Gmail
 • LinkedIn

Як показує практика, незважаючи на заборони на перевірки бізнесу, обшуків стає більше! Юристи на підприємствах не мають досвіду проведення обшуків і не знають, як повинні поводитися співробітники, керівник, та й сам адвокат. Численні помилки, допущені адвокатом, можуть призвести до непередбачених негативних наслідків.

16 лютого відбувся майстер-клас «Помилки під час обшуку», який провели партнери провідної юридичної фірми АТ «Юскутум» Ксенія Проконова і Денис Овчаров. Цей захід вийшло у вигляді суцільної практики, яскравих прикладів і реальних обставин. Ті, хто був присутній на майстер-класі пішли з набором практичних рішень.

Які ж помилки допускаються при обшуках?

Відсутність повноважень.

 • Адвокат повинен мати повноваження, в рамках яких буде діяти в інтересах клієнта, починаючи від договору і закінчуючи правом на демонтаж вікон та дверей з метою попадання на місце обшуку.

Запізнення на обшук.

 • Неприпустимо. Причин для цього бути не може. Клієнт розраховує на присутність адвоката. Причому, з повним пакетом документів. А «тривожний чемодан» захисника допоможе пережити тривалі обшуки.

Виїзд до незнайомої клієнту.

 • Збільшує ризик непотрапляння на обшук. При цьому у керівника і співробітників відсутнє розуміння того, хто лідер. До того ж така ситуація ускладнюється незнанням «болючих точок» підприємства, непідготовленим до проведення обшуку керівник і персонал. Як наслідок — неможливість надання якісної адвокатської підтримки, що призведе до максимально високого ризику неоплати послуг адвоката.

Відсутність групи підтримки.

 • На великих підприємствах ви не зможете перебувати у всіх місцях одночасно, а тривалий обшук — дуже велике навантаження. Тому, в таких випадках більш ефективна командна робота. Відсутність охоронного агентства при більш агресивному обшуку зменшує ймовірність вибудувати комунікацію з перевіряючими.

Концентрація уваги на одному клієнті.

 • Завдання адвоката – захищати не тільки безпосередньо клієнта, але і його співробітників. Коли рядові співробітники виявляються без захисту, це великий емоційний стрес, ризик інфаркту, інсульту і т. д., великий ризик підкидання, неправильних дій при дачі пояснень, і, як результат — перенесення негативу від проведення обшуку на адвоката.

Перехід на особистості з правоохоронцями.

 • Це ускладнює потрапляння на обшук. Крім того, існує ймовірність «втрати обличчя» тобто втрата ролі лідера на обшук — виникнення у клієнта відчуття, що ви вирішуєте особисті інтереси. Переключення уваги до клієнта і працівників на правоохоронців (особливо для з’ясування відносин) дозволяє відвернути увагу від основного завдання і в цей час здійснити неправомірні дії з боку перевіряючих. Виникає складність забезпечення емоційного захисту клієнта і працівників. Якщо серед перевіряючих адвокат зустрів «старого знайомого», у клієнта можуть виникнути підозри Вашої лояльності до нього.

Обшук з ризиком для життя.

 • Одягайте «Кисневу маску» спочатку на себе, а потім на клієнта. Завдані Вам каліцтва — Ваші проблеми, клієнт це не оплатить. До того ж це призведе до неможливості якісно виконувати Ваші завдання: зіпсована комунікація з правоохоронцями, Ваша можлива госпіталізація призведе до того, що клієнт залишиться без захисту, а ця ситуація давить на психіку клієнта і персоналу — гра на руку перевіряючим. Клієнт взагалі не заплатить за таку «роботу».

Пасивна позиція адвоката.

 • Перевіряючі чекають, коли Ви розслабитеся.

Прояв симпатії до слідчого.

 • Неприпустимо. Виконуйте свою роботу. Хочете допомогти — не відмовляйтеся упаковувати изымаемую техніку та складати опис вилучається. Не вчіть слідчого і не міняйте «неадекватних» понятих. Кожна помилка – це ваш ключ до позитивного результату ситуації.

Допускати приниження клієнта.

 • Не можна допускати приниження клієнта і його співробітників. Без винятків. Клієнт у багато повірить, але відчуття запам’ятає назавжди. Він готовий пробачити запізнення, відсутність у вас якихось папірців, дрібні промахи, допущені Вами при проведенні обшуку. АЛЕ! Якщо йому або його співробітникові довелося пережити образи, знущання або приниження, він вам цього НЕ ПРОБАЧИТЬ НІКОЛИ! А значить, і не заплатить.

Обшук – досить специфічна і ризикована процедура. І важливо знати, як треба поводитися, яких інструкцій і правил дотримуватися, щоб вийти з неї з мінімальними втратами.

Ми розуміємо, що, можливо, не у всіх була можливість бути присутнім на цьому заході, тому вперше даємо можливість придбання записи з докладною 3-х годинний інструкцією по всім перерахованим вище пунктам.

Для отримання запису перейдіть за посиланням