• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

На жаль, ситуація, описана в питанні, зустрічається досить часто. Ускладнюється вона тим, що в жодному нормативному документі не визначено термін, протягом якого податківці зобов’язані підписати договір про визнання електронної звітності.

Разом з тим у консультаціях, розміщених у ЗІР, податківці запевняють, що термін розгляду договору про визнання електронної звітності не може перевищувати 5 робочих днів (роз’яснення в категорії 401.02). Стало бути, податківці на місцях також зобов’язані дотримуватися цього строку.

Як свідчить практика, банальною причиною для відмови у підписанні договору можуть стати невірне зазначені в договорі Ф. В. О. начальника ДПІ. Тому перед відправкою договору рекомендуємо уточнити ці дані у своїй податковій.

Тому, якщо до вас прийшла квитанція № 1, що підтверджує прийняття податківцями договору про визнання електронної звітності, протягом 5 робочих днів податківці зобов’язані були прислати та квитанцію № 2, в якій або підтвердити факт підписання договору, або вказати причини для відмови в його укладенні.

Якщо квитанція № 2 не приходить, для початку рекомендується звернутися в податкову з метою з’ясування причин непідписання договору. Вимагайте дати письмові пояснення, чому не підписують договір.

Якщо усні прохання не допомагають, тоді слід скаржитися. Як показала практика, дієвим способом в цьому випадку є звернення до Антикорупційний сервіс ГФСУ «Пульс» (тел. (044) 284-00-07). Скарги там розглядають досить оперативно.

Як радикальної міри на незаконні дії податківців, що заважають здійсненню господарської діяльності, можна поскаржитися в прокуратуру.

Якщо в результаті такого «бездіяльності» податківців ви прострочили з реєстрацією ПН, звичайно, можна не сумніватися, що фіскали застосують штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН. Але вважаємо, що їх можна оскаржити на підставі п. 2 ст. 218 ГКУ. Якщо довести, що ви зробили всі можливі зі свого боку дії для укладення договору, але податківці неправомірно договір не уклали, ви повинні звільнятися від штрафних санкцій. Але швидше за все, доведеться відстоювати свою правоту в суді.

За матеріалами «Бухгалтер 911