• Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Gmail
  • LinkedIn

В одній з попередніх статей було розказано про створення Mind Map, як допоміжний інструмент при розвитку ваших ідей.

Але не завжди зрозуміло, яким же чином організувати всі ці гілки, які картинки куди вішати і так далі.

Пропоную розглянути 5 кроків для правильної систематизації та організації ваших думок через Mind Map.

Крок 1. Створіть собі ціль №1

Думка в центрі – це ваша ключова ідея. Вона повинна бути чітко сформульована лаконічним висловом, а краще – всього лише пару слів, цього буде достатньо. Головне, щоб ви розуміли і чітко усвідомлювали її. Прикріпіть до неї зображення. Ви напевно знаєте і розумієте, що візуальне супроводження – це відмінний якір вашим думкам та ідеям. Це вже 30% розуміння того, що необхідно отримати в результаті виконаної роботи. Знайдіть схожі зображення в інтернеті, роздрукуйте собі в кольорі, саме в кольоровому варіанті повинна бути відображена ваша ідея. Поясню вам чому. Прочитавши інформацію з різних джерел, я дізналася, що згідно з науковими дослідженнями, мозок людини, якщо бачить чорно-білу картинку, все одно наповнює її кольором. Тут, звичайно, є свої нюанси. Більш детально ви могли б ознайомитися з цією інформацією у статті «Вдягни мене кольором», де я докладніше розповідала і підкріплювала свої аргументи прикладами. Ну а поки, приймаємо як факт – картинка повинна бути кольоровою і крапка!

Крок 2. Додавайте гілки, разветвляйте свою ідею.

Наступним кроком буде доповнення вашого центрального зображення першими розгалуженнями. Перші гілки виходять від центру (будемо називати це пункт А) повинні бути ключовими темами/процесами/діями.

Перевага Mind Map в тому, що чим більше ви передплачуєте ідей, чим більше робите цих гілочок, тим красивіше і наповненою ставати карта.

Крок 3. Додавайте ключові слова.

З кожної доданої гілкою, ви повинні наповнювати вашу ключову ідею. Правило створення Mind Map входить супровід кожної гілки тільки одним ключовим словом.

Крок 4. Колірна характеристика вашої карти.

Створення Mind Map зобов’язує ваш мозок думати, що він об’єднує разом широкий спектр навичок логічного та чисельного до креативного і особливому.

Поєднання таких процесів робить ваш мозок більш синергетичним і підтримує оптимальний робочий рівень. Утримуючи ці навички окремо один від одного не допоможе мозку розвиватися, що карта як раз-таки прагнути зробити.

Одним з прикладів всього процесу мислення є колірна кодування вашої карти. Колірне кодування пов’язує візуальне і логічне і допомагає вашим мізкам формувати ментальні ярлики, я їх називала «якоря».

Кольори так само допомагають зробити зображення більш привабливими в порівнянні з простими, одноманітними, монохромними зображеннями.

Крок 5. Прикріплюйте зображення.

Якщо в першому кроці говорилося про зображення пункту А, то в даному кроці мова йде про доповнюють картинках. Зображення впливають значніше, ніж слово, речення, а може навіть і есе. Вони розпізнаються нашим мозком і сприймаються як візуальна стимуляція для обробки інформації і прийняття її назад. Краще всього, якщо зображення містить універсальна мова, що може подолати будь-які мовні бар’єри. А насправді, підписувати краще так, як ваш легше запам’ятати, сприйняти і засвоїти.

Впевнена, що це буде корисним для розвитку ваших ідей і з допомогою створення карти, ви не втратите свої найменші, здавалося б, незначні ідеї.

Успіхів вам!