• Facebook
 • Twitter
 • Google+
 • Pinterest
 • Gmail
 • LinkedIn

25 травня 2016 в конференц-залі «Інком» зібралося понад 170 представників юридичного бізнесу.

Окремо понад 80 учасників з усього світу взяли участь онлайн.

Академія консалтингового бізнесу виступила співорганізатором Міжнародної конференції юридичних інновацій LEGAL TECH KYIV 2016

Це дозволило зібрати партнерів та керівників практик, які розібрали на Конференції основні тенденції, глобальні тренди та перспективи юридичної професії.

Конференція пройшла за участі авторитетних менторів у сфері юридичного бізнесу і індустрії інновацій, а також розробників рішень для юридичних компаній.

Багато говорили про досвід і результати використання інноваційних технологій в управлінні юридичних фірм, обговорювали тенденції та перспективи інструментарію як чинника розвитку бізнес-діяльності.

Група компаній Terrasoft виступила генеральним партнером Міжнародної конференції інновацій для юридичного бізнесу LEGAL TECH KYIV 2016.

Захід також підтримав партнер Terrasoft, розробник ІТ-рішення на платформі bpm’порівняйте для юридичної практики, компанія LEXIA.

В рамках доповіді «Legal professional software як інструмент підвищення ефективності управління юридичної компанії» Олексій Кобзєв, керуючий партнер LEXIA, на прикладі реальних кейсів розповів про можливості hi-tech інструментів в управлінні юридичною компанією.

Темою першої сесії була – «Legal Technology: да пребуде з нами сила або динозаври повинні померти?!».

Модератором сесії виступила консультант з питань стратегії та розвитку Ірина Нікітіна.

Лейтмотивом сесії стала нещодавня новина про те, що одна з американських юридичних компаній вперше найняла на роботу бота під ім’ям Ross.

Ні для кого вже не секрет, що в цьому місяці юрист з штучним інтелектом «Росс» був найнятий на свою першу юрфірму Baker & Hostetler.

І це тільки початок.

Технології наздоганяють нас з неймовірною швидкістю.

Те, що вчора здавалося смішний вигадкою, сьогодні стає шокуючою реальністю.

Скандально відомий британський юрист Річард Сасскинд, автор книги «Майбутнє права», в одному інтерв’ю сказав: «Конкуренти, які «вбивають», не будуть схожі на вас».

Мабуть, Сасскинд мав на увазі, що треба крокувати в ногу з прогресом, інакше юристам не вижити в цифрову епоху.

Як скоро штучний інтелект замінить юристів?

Керуючий партнер ЮК «Симплоер» Антон Вашкевич в ході свого skype-виступу зазначив, що всі мріють про юридичну софті в ідеалі з кнопкою «щоб все було добре».

«Наскільки розмір компанії критичний для впровадження нових технологій?»,— запитала пані Нікітіна.

«Якщо автоматизувати бардак, то вийде автоматизований бардак»,— зазначив пан Вашкевич.

Він підкреслив, що можна використовувати навіть прості інструменти більш ефективно: наприклад, середньостатистичний користувач використовує можливості Word тільки на 3-6%.

Антон Вашкевич підкреслив, що для юридичної софта є кілька «інгредієнтів», які зроблять з нього «хіт»: простий інтерфейс, швидке розгортання, сумісність з іншими програмами.

«Рано чи пізно право буде автоматизовано. Вже через п’ять років усе може кардинально перекинутися», — передбачив керуючий партнер ЮФ «Симплоер» Антон Вашкевич, спілкуючись з учасниками конференції по скайпу.

Юрист розповів, що вирішувати завдання юрдепартаментов потрібно за допомогою IT-технологій, поліпшення карт процесів і спрощення документообігу.

Потрібно юристам вчитися програмування? Задала питання Ірина Нікітіна.

Сучасний юрист повинен розбиратися не тільки в законодавстві, але і спілкуватися на мові програмування. А. Вашкевич вважає, що в наш час юристам не завадило б пройти курс Java Script для поліпшення роботи.

Генеральний директор Infotropic Media Хольгер Цшайге зазначив, що це юристу точно не завадить.

За версією журналу «Legal success», юрист повинен також бути фінансистом, маркетологом, менеджером і HR. «Щоб вижити в XXI столітті, юрист повинен дізнатися трошки про все», — резюмував Хольгер Цшайге, гендиректор видавництва Infotropic Media.

У свою чергу координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko Микита Полатайко не вірить в те, що юрист може стати програмістом і написати собі програму.

А ось те, що юрист і програміст говорять на різних мовах, у нього сумнівів не викликає.

Хольгер Цшайге закликав юристів використовувати нові технології, інакше за них це зроблять конкуренти і отримають перевагу: якщо юристи не зміняться, на ринок вийдуть інші компанії.

Керуючий партнер ALEXANDROV & PARTNERS Дмитро Александров зазначив, що свого часу йому довелося поміняти 50% співробітників для того, щоб впровадити інновації і почати працювати по-новому.

Керуючий партнер АО «Вдовічен і Партнери» Олег Вдовичен погодився з колегою і поділився своїм досвідом: при впровадженні нових технологій половина співробітників виявилася неготовою.

Керуючий партнер АО «Вдовічен і Партнери» Олег Вдовичен погодився з колегою і поділився своїм досвідом: при впровадженні нових технологій половина співробітників виявилася неготовою.

Керуючий партнер АО «Вдовічен і Партнери» Олег Вдовичен погодився з колегою і поділився своїм досвідом: при впровадженні нових технологій половина співробітників виявилася неготовою.

Про Онлайн-будинку юстиції розповів керівник головного територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко.

Головна мета проекту: перевести в онлайн спілкування з чиновниками, щоб люди взагалі перестали ходити в органи юстиції.

Що стосується Онлайн-будинки юстиції, то зараз він надає можливість повторної видачі документів, онлайн реєстрацію громадської організації, ЗМІ.

Таким чином, до зміни формату роботи почали прагнути навіть держоргани.

Станіслав Куценко, керівник головного територіального управління юстиції р. в Києві, розповів про вже запущеному проекті «Онлайн-будинок юстиції».

Головною метою цієї ініціативи є переклад в онлайн-режим все спілкування у сфері юстиції.

Зараз запущена система повторної видачі документів, яка на даний момент через онлайн-запит видає приблизно 17 документів.

В майбутньому планується впровадити:

 • онлайн-перевірку наявності виконавчого провадження;
 • перевірку стадії виконавчого провадження;
 • внесення змін до статуту в режимі онлайн;
 • онлайн-реєстрацію бізнесу.

Крім того, проектом не встановлена особлива система відбору працівників юстиції.

Головними вимогами до чиновникам є: комунікабельність, стресостійкість, гарні комп’ютерні навички та знання іноземної мови.

До речі, вивчення англійської в держорганах вирішено зробити глобальним.

Вже функціонує система Lingva.skills, яка пропонує держслужбовцям безкоштовно вивчати англійську мову онлайн з будь-якого рівня.

На наборі технологій, які змінюють бізнес, зупинився директор асоціації «Інформаційні технології України» Віктор Валєєв.

Тим не менше він підкреслив, що творчі процеси не стандартизируемые, а креатив не можна оптимізувати. IT – це такий собі елемент дрес-коду при спілкуванні з міжнародними колегами.

Він розповів про зарубіжних додатках, які значно спрощують життя юристу і юрфірмі:

 • Docket alarm — допомагає здійснити пошук мільйона позовів, отримувати повідомлення на будь-якому пристрої, аналізувати можливі наслідки судової справи;
 • Littler — платформа для відбору професійних юристів, де можна задати питання з приводу прийняття на роботу юриста і дізнатися можливі наслідки такого рішення. Додаток розроблено ЮФ Littler Mendelson;
 • Legal — на цій платформі можна підібрати найбільш підходящих юристів для вирішення конкретно вашої ситуації (у додатку є спеціальне поле, де коротко описується ваша справа).

Друга сесія міжнародної конференції юридичних інновацій Legal Tech Kyiv пройшла під темою «Success Story: We Believe In Legal Tech».

Першим, поділився своєю історією засновник Smartdoc, координатор ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko Микита Полатайко, який розповів, як і для кого вони зробили Smartdoc.ua.

smartdoc.ua — конструктор договорів, система, яка використовує методику «питання-відповіді» та формує індивідуальний (не шаблонний) договір під конкретну операцію.

На сайті представлені сотні договорів. Дуже легко знайти потрібний договір, витративши 15 хвилин на надання відповідей та оплативши послугу, після — залишається тільки роздрукувати і підписати договір, всі! Угода укладена!

Проект стартував на початку 2012-го і орієнтований він не на юристів.

Р-н Полатайко зазначив, що це, напевно, було помилкою, оскільки користуються smartdoc все ж більше юристи.

«Smartdoc.ua – це дуже розумна бібліотека шаблонів документів, які юристи і так напрацьовують», – зазначив доповідач, додаючи, що бібліотека містить більше 200 типів договорів, доступних в понад 1 000 варіаціях.

Про роботу smart-офісу на прикладі «Правовий Альянс» розповів асоційований партнер компанії Андрій Горбатенко.

Він назвав нові технології не викликом для юристів, а можливостями.

За словами доповідача smart-офіс це коли 11 ранку понеділка, а в офісі нікого немає;

smart-офіс – це певна свобода (головні умови – бути постійно на зв’язку, дотримуватися дедлайни);

smart-офіс – це оптимізація витрат (зменшення витрат на оренду приміщення, вимог до обладнання).

«Не так важливо, скільки часу ви провели в офісі, як те, скільки часу ви провели ефективно», — акцентував увагу п. Горбатенко.

Юрій Горбатенко розповів, що його фірма зараз працює у формі Smart office.

Це означає, що юристи не сидять в офісі, а працюють віддалено.

Юрфірма навіть не обладнано спеціальні місця для юристів: в офісі є тільки переговорні, кухня і місце секретаря.

Таким чином, співробітники фірми можуть самостійно розподіляти час для роботи і не потрібно кожен раз відпрошуватися з особистих справах.

Звичайно, робота контролюється і повинна бути зроблена вчасно.

Для комунікації використовуються всі можливі сервіси: відео-чати, Google apps і т. п. Усі внутрішні питання, пов’язані з HR, документообігом, менеджментом, допомагає вирішити сервер-система Terrasoft.

Такий підхід, за словами Ю. Горбатенко, спрощує життя юриста і дає можливість стати ближче до клієнта.

Крім того, це значно зменшує витрати на офіс.

Живе спілкування на фірмі також присутня — раз в тиждень співробітники збираються, щоб обговорити питання діяльності компанії.

Зустрічі передбачені не тільки в офісі, але і в більш

На легальному професійному софті, як інструмент підвищення ефективності зупинився керуючий партнер LEХІА Олексій Кобзєв.

Він зазначив, що при управлінні юридичної компанії головне завдання софта — заощадити час керівника.

У свою чергу партнер практики безпеки АТ Juscutum Денис Овчаров розповів про їх додатку Legal Alarm.

Juscutum Legal Alarm (JLA) – це кнопка екстреного виклику адвоката за вашим місцезнаходженням у випадках раптового обшуку, допиту, затримання, «наїзд» і т. п. Кваліфіковану адвокатську допомогу надає адвокатське об’єднання «Юскутум», яка спеціалізується на питаннях правової безпеки бізнесу.

Користувачам програми БЕЗКОШТОВНО доступні покрокові інструкції, як поводитися під час вищезазначених ситуація і слідчих дій.

При натисканні на кнопку «адвокатська тривога» програма JLA визначає ваше місцезнаходження, а також відстежує маршрут у випадку пересування.

Це дозволить адвокату знайти вас в будь-якій точці країни і оперативно прибути на допомогу.

Оператори центру підтримки клієнтів працюють 24 години на добу, 7 днів в тиждень.

Додаток інтегровано з соціальними мережами, що дає можливість автоматично опублікувати задане повідомлення у момент активації тривожної кнопки.

Програма розроблена для припинення неправомірних дій з боку правоохоронних органів та міліцейського свавілля.

Додаток не збирає і не використовує інформацію про місцезнаходження особи до моменту подачі сигналу тривоги.

Вся та будь-яка інформація, передана за допомогою цього додатка, є предметом адвокатської таємниці.

Він підкреслив, що Legal Alarm – це не продукт, це інструмент комунікації з клієнтом.

За півтора року Legal Alarm скачали більше 1000 разів. У Juscutum є партнерська мережа по всій країні – близько сотні адвокатів, готових у будь-який момент виїхати на допомогу клієнту, будь то обшук чи затримання.

Тепер пропозиція ще й дає поради, як діяти при обшуку або навіть мобілізації.

Одна з проблем, за словами г-на Овчарова, це коли клієнт активує кнопку у дванадцять ночі з бару, щоб перевірити, як швидко до нього приїде адвокат.

Консультант з питань управління юридичною фірмою Євген Бессарабов розповів про успішну автоматизації бізнес-процесів юрфірми в системі координат: від СRM процесів і білінгу до управління знаннями і формул розрахунку фінансової ефективності юристів і партнерів.

Євген глибоко переконаний, що запорука успішної автоматизації роботи юрфірми складається з:

 • чіткого розуміння системи управління і розвитку вашої фірми.
 • вірного вибору, а також правильного впровадження такого.

Для ефективної діяльності сучасних компаній важливо впровадження CRM (Customer Relationship Management) — прикладного програмного забезпечення для організацій, призначеного для автоматизації стратегій взаємодії з клієнтами, зокрема, для підвищення рівня продажів, оптимізації маркетингу і поліпшення обслуговування клієнтів шляхом збереження інформації про клієнтів і історію взаємин з ними, встановлення і поліпшення бізнес-процесів і подальшого аналізу результатів.

На думку Євгена Бессарабова, юрфірмі бажано встановити такі системи:

 • систему обліку часу (у вигляді щоденних звітів, табелів, що дозволяє зберігати результати робіт з описом за окремими проектами);
 • систему обліку витрат (у вигляді звітів, які відображають понесені витрати в розрізі окремих проектів);
 • білінгову систему — прикладне програмне забезпечення для підтримки бізнес-процесів, що передбачає тарифікацію, виставлення рахунків абонентам, про

  У третій сесії «If you are lawyer, show me your legal tech!» виступив Дмитро Дубілет. Project Manager в iGov, Project Manager в ICT Competence Center і IT Director в ПриватБанк з темою доповіді ПАПКА24сервіс для українського бізнесу без паперових зволікань.

  Дмитро розповів, що цей сервіс для компаній і підприємців, за допомогою якого вони можуть обмінюватися документами в електронній формі. Користувачі можуть легко підписувати документи за допомогою ЕЦП (електронного цифрового підпису), зберігати свої акти, договори та інші документи в електронному вигляді.

  Генеральний менеджер Information System Security Partner (ISSP) Роман Сологуб висловив думку, що інновації в кінцевому підсумку повинні приносити економічний ефект юридичного бізнесу, а в області інформаційної безпеки вони є досить привабливими для інвестицій.

  Роман Сологуб стверджує, що компанія повинна захистити дані на всіх пристроях, а також встановити посилену ідентифікацію.

  Технології зараз дозволяють багато чого: Р. Сологуб навіть продемонстрував флешку, яка самознищується дистанційно при втраті.

  ISSP надає кращі в світі технології і послуги для забезпечення безпеки інформації та інформаційних систем на основі найбільш ефективних, спеціалізованих програмних і програмно-апаратних комплексів, та керуючись кращою світовою практикою, великим досвідом власної команди сертифікованих інженерів та менеджерів проектів та міжнародними стандартами.

  Колесова Ганна. Директор з продажу та маркетингу компанії ЛІГА:ЗАКОН розповіла про хмарних розробках. Вона представила Інформаційно-правову платформу для бізнесу LIGA:ZAKON, модуль «Моніторинг контрагентів» та систему аналізу судових рішень VERDICTUM.

  Це унікальна пошуково-аналітична система та інструменти обробки, аналізу і класифікації текстів у повній базі судових рішень.

  «VERDICTUM» істотно заощаджує час юристів та адвокатів в підборі максимально тотожних рішень по одному предмету і обставинам справи при роботі з колосальним обсягом документів судової практики.

  «VERDICTUM» допоможе сформувати власну правову позицію і продемонструє позиції судів з суперечливим моментам законодавства.

  Платформа LIGA:ZAKON пропонує нові сервіси для бізнесу, наприклад, МОНІТОРИНГ КОНТРАГЕНТІВ — систему перевірки бізнес-партнерів.

  Всі модулі, продукти і сервіси пов’язані через Платформу між собою прямими і зворотними посиланнями, крос-модульними зв’язками, є можливість єдиного пошуку в рамках всього інформаційного простору.

  Також Платформа LIGA:ZAKON тепер стала своєрідним мостом між бізнесом і владою.

  Адже користувачі можуть поставити лайк/дислайк біля нормативного акта, а також висловити свою думку у спеціальній анкеті.

  Думка бізнесу про нормативному акті будуть донесені до відповідних держструктур.

  Далі продовжив Костянтин Лапчевский з його темою доповіді: Автоматизація роботи з юридичними документами.

  У проекті «Maitreya» ми допомагаємо професійним юристам набагато ефективніше працювати з документами.

  Ми поміщаємо наше рішення безпосередньо в Microsoft Word. Про

  Вона автоматично знаходить в самому тексті посилання на законодавчі норми та по одному натисненню на миша дозволяє прочитати в бічній панелі текст, який ховається за ними з точністю до частини.

  Грушко Олексій. Ceo, co-founder BotsFactory повідав юристам, як використовувати чат-ботів?

  Він презентував botsfactory конструктор чат-ботів за шаблонами бізнесу.

  Ми вивчаємо бізнес-процеси різних галузей, що б створити необхідне цільове дію клієнта в чат боте.

  Що б створити ефективного чат бота не потрібні програмісти: виберіть шаблон категорії свого бізнесу, апгрейте бота модуля

  Дмитро Донець. Консультант з автоматизації бізнес-процесів в юридичних фірмах, засновник системи RATIO LEGAL і платформи CROWDLEGAL виступив з унікальним доповіддю і презентував свої рішення.

  Проект RatioLegal

  Проект займається розробкою ІТ продуктів для замовників юридичних послуг і юристів з метою зменшення витрат на юристів та підвищенням ефективності роботи юристів.

  Проект прибирає юристів з тих частин процесів, де їх участь не критично.

  Проект намагається вирішити такі проблеми:

 • Для клієнтів: юрист — це дорого, непрозоро, неконтрольовано, важко подбираемо, важко заменяемо.
 • 2. Для юристів: мало клієнтів, важко шукати клієнтів, важко обслуговувати, важко представляти себе, важко розвиватися.
 • 3. Для команд юристів (у т. ч. бізнес): немає ефективних інструментів для ведення великих портфелів справ без втрати контролю.
 • Рішення проблем досягається за рахунок створення маркетплейса юридичних та пов’язаних з ними послуг «навколо» хмарного кабінету юриста і замовника юридичних послуг, у якому клієнт може знайти собі юриста з профілем під конкретну справу.

  Юрист може вести свої справи в зручному інтерфейсі, отримувати та обробляти оплачувані замовлення на юридичні послуги відповідно до своєї спеціалізації.

  Командою проекту розроблено та впроваджено спеціалізоване програмне забезпечення з максимальним набором функцій.

  Єдина площадка в єдиній моделі даних замість окремих систем окремих компаній і окремих юристів без можливості об’єктивно порівняти ефективність.

  Можливість ділитися справами в т. ч. в автоматичному режимі через API.

  Проект CrowdLegal

  Хмарна peer-to-peer платформа для спільного ведення судових справ та юридично значимої листування з метою захисту громадян від корпорацій і держав.

  Проект створений для соціально активних громадян, індивідуальних юристів, адвокатів, студентів юридичних Вузів і призначений вирішити проблему юридичної нерівності громадян, з одного боку, і держав і корпорація, з іншого боку.

  Корпорації та держави все частіше перемагають людей у судах та спорах оскільки вони вміють витягати уроки з кожної справи.

  Практика людей та їх груп фрагментована.

  Кожен сам за себе.

  Проект надає людям програмний продукт корпоративного рівня для організації колаборативної практики по соціально значущих справах.

  Поділися успішною справою!

  Знайди як вирішити твою проблему!

  Знайди, хто вже вирішував твою проблему!

  Єдина спеціалізована майданчик з єдиною моделлю даних і можливістю об’єктивно порівняти результати й ефективність і отримати допомогу найбільш ефективного фахівця цікавить категорії справ.

  Користувачам пропонується готове програмне рішення і підтримка волонтерів в освоєнні програми.

  Тарас Мяктов. Керуючий партнер Юридичної групи «Мяктов, Осикин і партнери», засновник проекту FREELAWYER.UA розповів як знайти клієнта з допомогою правової біржі.

  FREELAWYER.UA — Сервіс для швидкої і зручної комунікації клієнта з юристом.

  Комунікація відбувається шляхом надання первинної безкоштовної юридичної консультації, за результатами якої клієнт вибирає собі юриста з найбільш якісної консультацією.

  Сервіс є одним з найбільш ефективним інструментом залучення клієнтів в онлайн режимі. За 5 років існування сервісу кількість безкоштовних консультацій, які конвертувалися в гонорари зросла з 2% до 30% від загальної кількості питань. Варто звернути увагу на те, що сервіс працює без реклами. Кількість юристів, які використовують сервіс перевищує 5 000 фахівців і ця цифра стрімко зростає.

  FREELAWYER також працює вже в Казахстані (FREELAWYER.KZ) і є одним з популярних ресурсів в органічному пошуку Казахстану. На стадії запуску FREELAYER.BY — Білорусія і на стадії розвитку FLAWYER.RU — Росія

  Максим Баришніков. Співзасновник Проекту «Криптономика», адвокат, розповів про цифрового підпису в міжнародному комерційному арбітражі.

  Cryptonomica — цікавий приклад синтезу сучасного міжнародного права, технології розподілених реєстрів, онлайн-сервісів і криптографії.

  «Криптономика» як стартап — це можливість вирішення спорів онлайн в міжнародному арбітражі під юрисдикцією Великобританії і супутньої йому системою верифікації ключів для цифрового електронного підпису.

  Виконання підписаних з її допомогою документів забезпечується механізмами чинного міжнародного права (Конвенція про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень, Нью-Йорк, 1958).

  «Криптономика» — це проект Центру міжнародного арбітражу та криптографії, який в свою чергу є постійно діючим арбітражним судом, зареєстрованим в Лондоні.

  Натхненником проекту є адвокат і програміст Віктор Агєєв, який проживає в Ізраїлі.

  Максим Баришніков, адвокат з Києва, приєднався до проекту пізніше.

  Максим розповів, що оскільки арбітраж розглядає справу онлайн, то вам не потрібно приїжджати в інше місто і витрачатися на квиток.

  На вашу пошту або в кабінет користувача просто приходить повідомлення про час розгляду справи з посиланням на інтернет-ресурс, де відбудеться відео-чат з іншою стороною і арбітром.

  Сам же проект Cryptonomica надає єдиний стандарт для електронних документів, незалежно від законодавства в різних країнах.

  Користувач Cryptonomica самостійно генерує свій електронний ключ (тобто, відсутня передача конфіденційних даних) і передає публічний електронний ключ на зберігання в базу.

  Сертифіковані нотаріуси підтверджують зв’язок між користувачем і ключем.

  На сьогоднішній день «Криптономика» ще не приваблювала інвестицій і розвивається за рахунок ресурсів співзасновників, але незважаючи на це обидва базових сервісу стартапу вже реально працюють, хоча і в бета-режимі.

  За результатами Конференції LEGAL TECH KYIV 2016 всі прийшли до висновку, що майбутнє вже поруч..

  Закони та інше регулювання будуть описані за допомогою програмного коду. Трактувати норми будуть виключно програми, які будуть видавати кінцевому користувачеві результат у вигляді звичного тексту чи готового рішення.

  Функція юристів з розплутування погано написаних правил втратить актуальність.

  Більшість порушень законодавства, договорів, внутрішньокорпоративних та інших норм стануть технічно неможливими: несприятливі дії будуть автоматично блокуватися, завдяки технологіям.

  У зв’язку з домінуючим впливом технологій і масштабними потоками інформації з’являться професії на стику ІТ та права. Стануть звичними фахівці, відповідальні за архітектуру юридичних рішень та за технічне втілення, інженери юридичних знань, спеціалісти з юридичною даними, застосування штучного інтелекту в праві, …

  З великою автоматизацією правовідносин почне змінюватися судова професія: зменшиться кількість рутинних спорів (які все більше будуть вирішуватися автоматично) і задіяних в них юристів, з’являться судові експерти з машиночитаних документів та інших технологічних аспектів. Зменшиться потреба в нотаріусів та юристів, що працюють з типовими питаннями…

  За матеріалами ЛигаЗак